Pozycjonowanie lokalne

Dla firm działających wyłącznie na rynku lokalnym istnieje specjalna usługa – pozycjonowania lokalnego (lokalne SEO). Jest ono zdecydowanie tańsze, niż pozycjonowanie na cały kraj, a w wielu sytuacjach, bardziej opłacalne. Np. szewcowi niepotrzebne jest pozycjonowanie na całą Polskę, gdyż jest to usługa o zasięgu lokalnym. Dobrze przeprowadzone lokalne SEO zdecydowanie zwiększa liczbę Twoich klientów, a także ich lojalność. Jeżeli masz nieduży budżet na marketing, to ta usługa jest zdecydowanie dla Ciebie.

Pozycjonowanie lokalne, to zazwyczaj pierwszy krok w środowisku marketingu sieciowego. Nie powoduje on nadmiernych kosztów, a pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty. Pozwala na optymalizację witryny pod kątem wyrażeń niezbędnych w bliskim marketingu, poprawieniu linkowania strony oraz zwiększa ruch na witrynie. Korzystamy również z dostępnych rozwiązań jak google moja firma, czy wyników z mapek.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w reklamie internetowej, jest dobrze przygotowana pod tym kątem strona internetowa firmy.

Lokalne wyszukiwania

Pozycjonowanie lokalne równie da pożądany efekt, tylko wtedy, gdy odpowiednio przygotujemy witrynę. Musi ona również być zoptymalizowana, tak jak w procesie normalnego pozycjonowania. Dlatego też, pierwszą rzeczą, którą robimy jest przeanalizowanie posiadanej przez klienta strony www. Znacząca różnica w cenie spowodowana jest tym, iż taniej kosztuje (linkbuilding). Inną istotną różnicą jest szybsze, łatwiejsze i tańsze pojawienie się strony w wynikach wyszukiwania.

Lokalne linkowanie

W procesie pozycjonowania lokalnego Twojej firmy, będziemy wykorzystywać katalogi stron oraz inne miejsca w internecie, które pozwolą zostawić odnośnik do Twojej strony. Jako, iż działamy w tej branży od wielu lat, mamy własną, sprawdzoną listę takich miejsc, które dają odpowiednią jakość. Wykorzystane w tym procesie zostaną zarówno komercyjne projekty, jak również hobbystycznie prowadzone lokalne blogi.

Lokalne reklamy PPC

Podejmujemy działania mające na celu uzyskanie jak np. Lokalne reklamy PPC, czyli reklamy płatne za kliknięcie w nie (np. Adwords) to doskonały pomysł na pozyskanie ruchu z precyzyjnie zadawanych przez klientów zapytań. Obecnie bardzo rzadko ludzie wpisują nazwę firmy w wyszukiwarkę, częściej są to złożone 3-4 wyrazowe zapytania zawierające miejscowość lub dzielnicę. Lokalne PPC są o wiele tańsze niż globalne i mogą być ciekawym urozmaiceniem prowadzonej kampanii lokalnej.

Uwaga klientów.

Klienci używają social mediów – to nie podlega dyskusji. Jeżeli chcesz nawiązać dobry kontakt z klientami, możesz do tego celu użyć zarówno profili firmowych jak i firmowego bloga. W lokalnym marketingu ma to istotne znaczenie, gdyż pozytywne opinie o naszej firmie bądź produkcie zobaczą blisko nas mieszkający klienci. Reklama w social mediach ma praktycznie nieograniczone możliwości segmentacji odbiorców. Można również wybrać tych blisko naszego miejsca zamieszkania. Pamiętaj, iż Social Media to nie tylko Facebook. To o wiele większe możliwości dotarcia do różnych grup klientów!

Złap z nami kontakt

Jeżeli zainteresowałeś się usługą pozycjonowania – zapraszamy do kontaktu.
Adres
Rzemieślnicza 9
Grodzisk Mazowiecki
Zadzwoń
889-670-381
Email
biuro@urbancreative.pl
https://urbancreative.pl/wp-content/uploads/2017/03/logo_white.png
O nas

Jesteśmy Agencją Interaktywną zajmującą się pozycjonowaniem i tworzeniem stron internetowych. Działamy na terenie Grodziska Mazowieckiego, jednak mamy klientów z całej Polski.

Kontakt

biuro@urbancreative.pl

Tel. 508-150-920

Copyright by UrbanCreative.pl All rights reserved.